•  
Kurumsal Menü Kurumsal Menü Hakkımızda Kurumsal Yayın Başvurusu İletişim

Nobel Yayın Grubu, 1984 yılına dayanan geçmişi ile eğitim, bilim ve kültür alanında, 7000’ne yaklaşan yayını, ulusal dağıtım ağı ve internet satış organizasyonları ile sektörün gelişmesinde, biçimlenmesinde önemli paya ve geniş dağıtım ağına sahip bir markadır. Ayrıca 1984 yılından beri ULUSAL ve 2011 yılından beri ULUSLARARASI düzeyde düzenli olarak faaliyet yürütmektedir. Bu anlamada ülkemizdeki sayılı yayı gruplarından biridir.
Bünyesinde pek çok yayınevini barındıran Nobel Yayın Grubuna, 2017 yılı itibariyle de Nobel Çocuk Yayınları dâhil olmuştur.
Nobel Çocuk Yayınları, psikoloji ve çocuk edebiyatı alanda lider pek çok uluslararası kuruluşun (APA -American Psychological Association-, NSTA Kids -National Science Teachers Association-, jKP -Jessica Kingsley Publishers-, Free Spirit, DK, Pearson, Edizioni Arka, Familius, TUTİ Books, vb.)  0-14 yaş arası çocuk kitaplarının yanı sıra ulusal yazar ve çizerlerimizin özgün hikâye ve çizgilerini çocuklarla ve yetişkinlerle buluşturmayı amaçlamaktadır. Aynı zamanda tüm hikâye kitaplarındaki “sesli kitap” özelliğiyle her çocuk için erişilebilir olmayı hedeflemektedir.
Çocuk gelişiminde kitapların öneminin farkında olan Nobel Çocuk Yayınları, resimli çocuk kitaplarında dünya genelinde “nitelikli çocuk edebiyatı” kapsamında yer alan seçkileri bünyesine dâhil etmektedir. Bununla birlikte ebeveynlerin ya da eğitimcilerin zorlandığı veya çocuklarla birlikteyken yaşadığı problem durumlara yönelik hikâye kitaplarına da yayın politikasında yer vermekte ve bu kitaplar yetişkinler için rehber niteliği taşımaktadır.

“Masal dinlememiş çocuklar büyüyünce kediyi bile cetvelle çizer.”
Cemal Süreyya